*

Διαφήμιση

Αποστολέας Θέμα: Εγκύκλιος για μετατάξεις από ΔΕΚΟ/ΝΠΙΔ.  (Αναγνώστηκε 59235 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος root

• Administrator
  • Hero Member
Πρέπει να προηγηθεί προκήρυξη μετάταξης και να αιτηθείτε βάσει του Ν.3613/2007

Αποσυνδεδεμένος nikstam

• Newbie
  • *
    • ΔΕ 01 (Δευτεροβ. Εκπ.)
    • Δ.Ε.Κ.Ο./Ν.Π.Ι.Δ.
Μπορει καποιος να μου πει πως μπορουν να εξαιρεσουν μια συμμετοχη  σε προκυρηξη για μεταταξη απο ενα ΝΠΙΔ στο Υπουργειο Οικονομιας.Να αναφερω οτι σε τηλεφωνικη επικοινωνια με το αρμοδιο γραφειο του Υπουργειου απλα μου ειπαν πως εχω εξαιρεθει και οταν ρωτησα τον λογο δεν ελαβα καμμια απαντηση.Υπαρχει τροπος να κινηθω νομικα;Να σημειωσω οτι απο το συγκεκριμενο ΝΠΙΔ εχουν παρει μεταταξη αλλοι υπαλληλοι σε αλλο υπουργειο και καποιοι αλλοι εχουν ενημερωθει οτι εχουν εγκριθει οι μεταταξεις τους σε διαφορα υπουργεια.

Αποσυνδεδεμένος root

• Administrator
  • Hero Member
Εάν το ΝΠΙΔ πληρεί τους όρους που θέτει ο Ν.3613/2007 (κρατικό ΝΠΙΔ) τότε ισχύει αντικειμενική προσέγγιση όσον αφορά την κρίση για τα προσόντα και την καταλληλότητα του καθενός.

Αποσυνδεδεμένος nikstam

• Newbie
  • *
    • ΔΕ 01 (Δευτεροβ. Εκπ.)
    • Δ.Ε.Κ.Ο./Ν.Π.Ι.Δ.
Τι εννοουμε αντικειμενικη προσεγγιση για την κριση των προσοντων οταν δεν εχουν κατατεθει τιτλοι σπουδων,πτυχιο ξενης γλωσσας,αποδεικτικο χρησης Η/Υ κ.τ.λ. παρα μονο ενα βιογραφικο,μια βεβαιωση προυπηρεσιας και ενα χαρτι που αναφερει την μετοχικη συνθεση της εταιριας.Αναφερω για αλλη μια φορα οτι μου ειπαν οτι εξαιρεθηκα δεν απορρηφθικα.Επισης να ξαναπω οτι ηδη εχουν μεταταχθει ατομα απο το συγκεκριμενο Ν.Π.Ι.Δ.Νομικα πως μπορω να κυνηγησω το θεμα;

Αποσυνδεδεμένος root

• Administrator
  • Hero Member
Οι τίτλοι σπουδών δεν χρειάζονται εφόσον είσαι διορισμένος σε κάποια Υπηρεσία, εννοείται πως διορίστηκες με κάποια προσόντα.

Να πάρεις την απάντηση εγγράφως.

Αποσυνδεδεμένος ΛΚΟΣΜΙΔΗΣ

• Newbie
  • *
    • ΤΕ Μηχανικών
    • Ένοπλες Δυνάμεις
Γεια σας, είμαι κι εγώ υπάλληλος σε εταιρεία ΝΠΙΔ, αορίστου χρόνου εδώ και 7 χρόνια.Θέλω να κάνω μετάταξη σε οποιοδήποτε φορέα στον Ν.Κοζάνης  ή στους παραμεθόριους νομόυς της Φλώρινας ή της Πέλλας.Ξέρω ότι για την Κοζάνη πρέπει να προκηρυχθούν οι θέσεις και  για τους παραμεθορίους νομούς οτι δεν είναι απαραίτητο να δημοσιοποιηθούν, αρκεί να τις εντοπίσει κανείς.Η ερώτηση μου είναι πως μπορώ να τις εντοπίσω αυτές τις θέσεις.

Αποσυνδεδεμένος sakis073

• Newbie
  • *
    • ΠΕ Μηχανικών
    • Ο.Σ.Ε.
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΕΞΗΣ ΕΡΩΤΗΣΗ.
ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΑΙΤΗΣΗ ΜΕΤΑΤΑΞΗΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΣΕ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ. ΤΟ ΥΠΗΡΕΣΙΑΚΟ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ ΠΕΦΑΝΘΗ ΘΕΤΙΚΑ.
ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ Η ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΠΡΟΩΘΗΣΕ ΤΟ ΑΙΤΗΜΑ ΣΤΟ ΥΠ. ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ. ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΔΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΠΡΟΒΛΕΦΘΕΙ ΠΙΣΤΩΣΕΙΣ ΖΗΤΗΣΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙ ΠΙΣΤΩΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΓΕΝΙΚΟ ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΟ.
ΤΟ ΕΓΓΡΑΦΟ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΙΣΤΩΣΕΙΣ ΤΩΝ 3 ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΣΕ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΟΥ ΛΕΓΚΑ. ΑΠΟ ΟΤΙ ΜΑΣ ΛΕΝΕ, ΕΠΕΙΔΗ Η ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΠΙΕΖΕΙ ΠΟΛΥ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΟΙ ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ ΚΑΘΩΣ ΕΧΕΙ ΑΝΑΓΚΗ ΓΙΑ ΜΗΧΑΝΙΚΟΥΣ, (ΠΙΕΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ) Ο ΥΦΥΠΟΥΡΓΟΣ ΔΕΣΜΕΥΤΗΚΕ ΝΑ ΥΠΟΓΡΑΨΕΙ ΤΟ ΕΓΓΡΑΦΟ ΣΧΕΤΙΚΑ ΣΥΝΤΟΜΑ ΕΝΤΟΣ 5 ΗΜΕΡΩΝ ;D.
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΜΕΤΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ?? ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ Ο ΟΣΕ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΤΗ ΜΕΤΑΤΑΞΗ? ΑΚΟΥΣΑ ΑΠΟ ΗΓΕΤΙΚΟ ΣΤΕΛΕΧΟΣ ΤΟΥ ΟΣΕ, ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΤΙΣ ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ ΜΑΣ ΔΙΟΤΙ ΠΡΟΣΛΗΦΘΗΚΑΜΕ ΜΕ ΑΣΕΠ ΤΟ 2003. ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ? ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΑΠΟ ΤΟ ΛΕΓΚΑ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ. ???
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Αποσυνδεδεμένος greg_7_1

• Newbie
  • *
    • ΔΕ 01 (Δευτεροβ. Εκπ.)
    • Δευτεροβ. Εκπαίδευση
Είμαι ΔΕ διοικητικός σε ΝΠΙΔ έχει βγάλει το Υπ.Οικονομικών προκήρυξη για τελωνειακούς μπορώ να κάνω αίτηση;

Αποσυνδεδεμένος root

• Administrator
  • Hero Member
Αναφέρει στην προκήρυξη ακριβώς τι πτυχία απαιτούνται.

Αποσυνδεδεμένος ΛΚΟΣΜΙΔΗΣ

• Newbie
  • *
    • ΤΕ Μηχανικών
    • Ένοπλες Δυνάμεις
Γειά σας, εργάζομαι εδώ και 7 χρόνια σε κρατική εταιρία ΝΠΙΔ, η οποία εποπτέυεται απο το Υπ.Εθν.Αμυνας. Που μπορώ να βρώ τις θέσεις για μετάταξη πολιτικού προσωπικού στον στρατό, αστυνομία , πυροσβεστική κτλ.?