*

Διαφήμιση

Αποστολέας Θέμα: Η εγκύκλιος για την αναστολή των αποσπάσεων μετατάξεων στο Υπ. Υγείας  (Αναγνώστηκε 15912 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος EFH

• Full Member
    • ΥΕ Εργατών/Καθαριότητας
    • Νοσοκομείο
ΚΑΛΗΜΕΡΑ,ΜΟΛΙΣ ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΤΟ ΝΟΜΙΚΟ ΤΜΗΜΑ ΤΟΥ ΥΠ.ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΘΑ ΥΠΟΓΡΑΨΕΙ Ο ΥΠΟΥΡΓΟΣ ΕΝΑ ΚΕΙΜΕΝΟ ΠΟΥ ΘΑ ΑΦΗΝΕΙ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΑΣΤΟΛΗ ΤΙΣ ΣΥΝΗΠΗΡΕΤΗΣΕΙΣ.ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΕΙ Ο ΑΝΥΣΗΧΟΣ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Αποσυνδεδεμένος konstantina1905

• Newbie
  • *
    • ΠΕ Νοσηλευτικής
    • Νοσοκομείο
καλησπέρα! Έχει κανείς όλη την εγκύκλιο; Θα μπορούσε να τη δημοσιεύσει εδώ; (μιας και δεν μας κάνουν τη χάρη να την "ανεβάσουν" στο diaugeia....)

Αποσυνδεδεμένος Nikol K.

• Newbie
  • *
    • Τεχνολογος Ιατρικων Εργαστηριων
Καλησπερα παιδια,
εγω εχω οργανικη σε νοσοκομειο στη θεσ/νικη, και ημουν με αποσπαση σε νοσοκομειο αθηνας λογω συνυπηρετησης με στρατιωτικο συζυγο...απο τελη ιουλιου που ηρθε μεταθεση στο συζυγο για θεσ/νικη, εκανα αιτηση στην αθηνα για διακοπη αποσπασης και επιστροφη στην οργανικη και αφου περασε υπηρεσιακο πριν καμια 15αρια μερες τωρα ειναι στην υπε αθηνας για υπογραφη και μετα θα παει στην υπε θεσ/νικης για υπογραφη και επιστρεφει αθηνα για το τελικο οκ..εγω πηρα τηλ στο υπουργειο υγειας και μου ειπαν οτι δεν με επηρεαζει αυτη η εντολη γιατι ζηταω διακοπη αποσπασης και επιστροφη στην οργανικη...ως εδω καλα...ελα ομως που ο υπαλληλος στην υπε με πληροφορησε οτι πρεπει να περασει και απο το υπουργειο διοικητικης μεταρυθμισης για την τελικη υπογραφη και μετα να αναρτηθει στο διαδικτυο! γνωριζει καποιος κατι για αυτο? με εχουν τρελανει στην γραφειοκρατεια και στα τηλεφωνα!
Ευχαριστω εκ των πρωτερων

Αποσυνδεδεμένος ΚΚΚ

• Full Member
    • ΤΕ Νοσηλευτικής
    • Νοσοκομείο
Καλημερα! Δυστυχως δεν ξερω κοριτσι μου να σου απαντησω, καθως οταν εγω εκανα την ιδια διαδικασια πριν 2 χρονια δεν περνουσε και απο το Υπουργειο Διοικητικης μεταρυθμισης.. Απλα γραφω την απογοητευση μου που δυσκολευουν ακομα πιο πολυ τις διαδικασιες για εμας που ζηταμε συνυπηρετηση και αναγκαζομαστε να συντηρουμε 2 σπιτια, καθως οι συζυγοι το πολυ μεχρι τις αρχες Σεπτεμβριου εχουν παρουσιαστει στις μοναδες τους αλλα εμεις ξεμενουμε με τα παιδια μονες στον ξενο τοπο....Στην καλυτερη περιπτωση σε πολη... Στην χειροτερη, οπως εγω, σε νησι χωρις τακτικη συγκοινωνια... Και βλεπω πως εκτος απο το δικο μας Υπουργειο, στο ΥΠΕΘΑ ουτε που ιδρωνει το αφτακι τους για να βοηθησουν τα στελεχη τους ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ σε αυτο....................Ντροπη.. Απο Ιουλιο να εχει κανει η κοπελα αιτηση και να κοντευουμε Νοεμβριο... Οι νομοι υπαρχουν ξεκαθαροι!

Αποσυνδεδεμένος Nikol K.

• Newbie
  • *
    • Τεχνολογος Ιατρικων Εργαστηριων
Και λιγα λες ΚΚΚ....
Τωρα τελειωνω αδεια ανατροφης σε 10 μερες και δεν μπορω να παω αθηνα για δουλεια και να πληρωνω ξενοδοχεια επειδη καποιοι κωλυσιεργουν....αναγκαζομαι να παρω ολη την κανονικη και μετα ανευ αποδοχων για να μενω με την οικογενεια μου μεχρι να τελειωσουν οι κηφηνες της γραφειοκρατιας....

Αποσυνδεδεμένος ANHSYXOS

• Hero Member
    • ΠΕ Νοσηλευτικής
    • Δευτεροβ. Εκπαίδευση
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΠΙΣΤΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΑΣ ΖΗΤΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΧΕΤΙΚΗ ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΟΥ Γ.Γ. ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΥΓΕΙΑΣ...
ΟΛΑ ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ..ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΒΕΒΑΙΑ..
ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΑΝΑΡΤΗΣΩ ΑΥΡΙΟ ΠΡΩΙ....

ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ

Αποσυνδεδεμένος thinky

• Newbie
  • *
    • Φυσιοθεραπευτρια
    • Γενικο Νοσοκομειο Λαρισας
Και λιγα λες ΚΚΚ....
Τωρα τελειωνω αδεια ανατροφης σε 10 μερες και δεν μπορω να παω αθηνα για δουλεια και να πληρωνω ξενοδοχεια επειδη καποιοι κωλυσιεργουν....αναγκαζομαι να παρω ολη την κανονικη και μετα ανευ αποδοχων για να μενω με την οικογενεια μου μεχρι να τελειωσουν οι κηφηνες της γραφειοκρατιας....

μια απο τα ιδια..με ανευ αποδοχων απο τον Μαρτιο προσπαθώντας για μετάταξη και ακομη περιμενω...

Αποσυνδεδεμένος ΔΩΡΟΘΕΑ

• Jr. Member
  • **
    • ΔΕ 01 (Δευτεροβ. Εκπ.)
    • Νοσοκομείο
ΚΑΛΗΜΕΡΑ.
ΣΤΙΣ ΑΝΑΚΛΗΣΗ ΤΩΝ ΑΠΟΣΠΑΣΕΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΜΕΤΑΤΑΞΕΩΝ, ΠΑΓΩΝΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ ΣΕ ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΚΑΙ ΟΙ 3/ΜΗΝΕΣ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΕΙΣ.
ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΟΥ ΝΟΜΙΚΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ , ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ?
ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΕΧΕΙ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΕΙ ΤΙ ΤΟΥ ΕΙΠΑΝΕ. ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.

Αποσυνδεδεμένος thor

• Full Member
    • ΠΕ Διοικητικού / Οικονομικού
    • Αποκεντρωμένη Διοίκηση
Αμόρφωτα γαϊδούρια, όχι μόνο δεν ξέρετε διοίκηση αλλά δεν ξέρετε και ελληνικά...

Σε συνέχεια των ανωτέρω σχετικών εντέλλεσθε όπως:

Απο λήψεως του παρόντος και με ευθύνη των Διοικήσεων σταματούν σε οποιοδήποτε στάδιο ..........

Άχρηστη και τυφλή και συ τρόϊκα. 150 υπογραφές πήρε αυτό το κολόχαρτο μέχρι να φύγει. Ένας δεν διάβασε το κείμενο, δεδομένου ότι ο τελικός υπογράφων είναι αγράμματος;;;

Έρμη Ελλαδίτσα...

Αποσυνδεδεμένος chrisstam

• Jr. Member
  • **
    • ΔΕ Διοικητικών Γραμ./Διοικητικού Λογιστ.
    • Νοσοκομείο
Δεν μπορώ να καταλάβω πως η συγκεκριμένη εγκύκλιος ισχύει χωρίς να αναρτηθεί στη Διάυγεια.
Μπορούμε να κάνουμε κάτι ώστε να πιέσουμε, να αλλάξει αυτό το πράγμα;