*

Διαφήμιση

Αποστολέας Θέμα: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΕ ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  (Αναγνώστηκε 1746 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mkyt

• Full Member
    • ΔΕ Διοικητικών Γραμ./Διοικητικού Λογιστ.
    • Νοσοκομείο
Καλησπέρα, προσφατα ολοκληρωσα τις σπουδες μου και θα επιδιωξω αναγνωριση του πτυχιου σε ανωτερη κατηγορια. Γνωρίζω οτι οι αιτησεις γινονται τον Οκτωβρη.Διοικητης ομως δεν υπαρχει στο νοσοκομειο που ανηκω εδω και ενα χρονο, ουτε υπηρεσιακα συμβουλια. Γνωριζει καποιος τι γινεται σε αυτη τη περιπτωση? Ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος ΔΩΡΟΘΕΑ

• Jr. Member
  • **
    • ΔΕ 01 (Δευτεροβ. Εκπ.)
    • Νοσοκομείο
Απ: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΕ ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
« Απάντηση #1 στις: 27/08/2013 »
ΣΗΜΕΡΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΗΚΕ ΕΠΙΣΗΜΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΤΗΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ  Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΕ ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ. θΕΛΩ ΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ ΠΟΛΥ ΤΟΝ" ΑΝΗΣΥΧΟ" ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ΑΥΤΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΟΛΥΤΙΜΕΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΚΑΤΕΥΘΥΝΤΗΡΙΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΩΣΑΝΕ ΚΑΙ ΒΟΗΘΗΣΑΝΕ ΑΡΚΕΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΕΛΙΞΗ ΜΟΥ. Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΙΝΕΙ ΕΥΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΔΥΝΑΜΗ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥΣ. ΠΟΥ ΒΟΗΘΑΝΕ ΤΟΣΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝ ΝΑ ΤΟΥΣ ΞΕΡΟΥΝ!
    ΟΣΟ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ , ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΓΙΑ  ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΗΣ ΜΕΤΑΤΑΞΗΣ ΣΕ ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ. ΑΝ ΨΑΞΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΣΕ ΑΦΟΡΟΥΝ. ΑΡΧΙΚΑ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΑΙΤΗΣΗ ΤΟΝ ΟΚΤΩΜΒΡΙΟ Ή ΤΟΝ ΜΑΡΤΙΟ ΣΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΣΟΥ ΓΙΑ ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΕ ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ. ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΘΑ ΣΥΣΤΑΘΟΥΝ ΤΑ ΥΠΗΡΕΣΙΑΚΑ ΣΥΜΒΟΥΛΙΑ ΤΟΤΕ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΟΥ!ΦΡΟΝΤΙΣΕ ΑΡΧΙΚΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΙΤΗΣΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΙΓΑ - ΣΙΓΑ ΚΑΘΕ ΠΡΑΓΜΑ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΔΡΟΜΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙΣ ΤΙΣ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΠΡΟΚΥΠΤΟΥΝ!

Αποσυνδεδεμένος mkyt

• Full Member
    • Νοσοκομείο
« Απάντηση #2 στις: 27/08/2013 »
Συγνώμη τι δυσκολιες δηλαδη μπορει να προκυψουν, περα απο το οτι δεν υπαρχει Διοικητης και υπηρεσιακα. Ειναι υποχρεωμενοι να αναγνωρισουν την μεταταξη σε ανωτερη κατηγορια αν ειναι συναφες με το αντικειμενο. Και ποσο χρονο σου πηρε για να σου κανουν την μεταταξη σε ανωτερη κατηγορια? Και μισθολογικα να φανταστω οτι αρχιζει να τρεχει η μισθοδοσια της ανωτερης κατηγοριας απο την ημερομηνια εκδοσης στο Φεκ. Κουβεντα για ανδρομικα. Και προσωπικα το θεωρω αδικο να κανω την αιτηση και να περιμενω ποτε θα συσταθουν κι αν θα συσταθουν και ποτε θα δεησουν να περασουν το θεμα επειδη εκρεμμουν υποθεσεις ενος χρονου υποθετω. Ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος ANHSYXOS

• Hero Member
    • ΠΕ Νοσηλευτικής
    • Δευτεροβ. Εκπαίδευση
« Απάντηση #3 στις: 27/08/2013 »
ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ...ΕΑΝ ΔΕΝ ΣΥΣΤΑΘΕΙ ΤΟ ΥΠΗΡ.ΚΑΙ ΓΝΩΜΟΔΟΤΗΣΕΙ ΘΕΤΙΚΑ ΠΩΣ ΘΑ ΜΕΤΑΤΑΧΘΕΙΣ;;ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟΝ ΔΙΟΙΚΗΤΗ ΔΕΝ ΥΦΙΣΤΑΤΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΗΣ ΤΟΥ ΒΑΣΕΙ ΝΟΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο Δ/ΝΤΗΣ ΤΗΣ ΙΑΤΡΙΚΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ..ΑΡΑ ΥΠΑΡΧΕΙ...
ΔΩΡΟΘΕΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.................ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΧΑΡΑ ΜΟΥ ..................

Αποσυνδεδεμένος soultana

• Jr. Member
  • **
    • TE IATRIKA ERGASTIRIA
    • Νοσοκομείο
« Απάντηση #4 στις: 28/08/2013 »
τον οκτωμβριο θα καταθεσω πτυχιο ΤΕ  ιατρικα εργαστηρια μαζι και πτυχιο υ/π .μηπως το υπηρεσι.συμβουλιο ζητηση και αγγλικα που δεν εχω. η στην Εσωτερικη μεταξη δεν χρειαζονται αγγλικα...... Μπορω να εχω μια δευτερη γνωμη.

Αποσυνδεδεμένος kokmar

• Newbie
  • *
    • νοσηλεύτρια
    • -
« Απάντηση #5 στις: 29/08/2013 »
Καλημέρα, ολοκλήρωσα τις σπουδές μου από ΤΕ Νοσηλευτικής σε ΠΕ Θεολογίας, ελπίζοντας σε μετάταξη αλλά και από το νοσοκομείο στο οποίο εργάζομαι αλλά και από το υπουργείο μου είπαν να μην ελπίζω πως σύνταμα θα ικανοποιηθεί το αίτημα μου, με συμβούλεψαν να μην απευθυνθώ καν σε δικηγόρο, ως μέσο πίεσης προς την διοίκηση. Μετά από 18 χρόνια προυπηρεσίας ελπίζω μόνο στην ικανοποίηση του αιτήματος μου, καλή τυύχη σε όλους και ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια.

Αποσυνδεδεμένος dhmva

• Newbie
  • *
    • Ν.Π.Δ.Δ.
« Απάντηση #6 στις: 30/08/2013 »
γεια σας παιδιά, με αφορμή θέμα συναδέλφου και όχι μόνο...
έχουμε διαπιστώσει στην υπηρεσία μας παλιότερους συναδέλφους ενώ έχουν μπει ως δε προσκόμισαν ένα χαρτί από σχολές διάφορες ιδιωτικές και άγνωστες και γίνανε τε
υπάρχουν άλλοι που έχουν δίπλωμα από δημόσιο ιεκ με χρονια υπηρεσίας και προυπηρεσίας αλλά δεν μπορούν να κάνουν τίποτα.
έχετε υπόψη σας κάτι?

Αποσυνδεδεμένος dhmva

• Newbie
  • *
    • Ν.Π.Δ.Δ.
« Απάντηση #7 στις: 31/08/2013 »
γεια σας παιδιά, με αφορμή θέμα συναδέλφου και όχι μόνο...
έχουμε διαπιστώσει στην υπηρεσία μας παλιότερους συναδέλφους ενώ έχουν μπει ως δε προσκόμισαν ένα χαρτί από σχολές διάφορες ιδιωτικές και άγνωστες και γίνανε τε
υπάρχουν άλλοι που έχουν δίπλωμα από δημόσιο ιεκ με χρονια υπηρεσίας και προυπηρεσίας αλλά δεν μπορούν να κάνουν τίποτα.
έχετε υπόψη σας κάτι?

Αποσυνδεδεμένος lindagoridou

• Newbie
  • *
    • ΤΕ Νοσηλευτικής
    • Νοσοκομείο
« Απάντηση #8 στις: 31/08/2013 »
Καλημέρα, ολοκλήρωσα τις σπουδές μου από ΤΕ Νοσηλευτικής σε ΠΕ Θεολογίας, ελπίζοντας σε μετάταξη αλλά και από το νοσοκομείο στο οποίο εργάζομαι αλλά και από το υπουργείο μου είπαν να μην ελπίζω πως σύνταμα θα ικανοποιηθεί το αίτημα μου, με συμβούλεψαν να μην απευθυνθώ καν σε δικηγόρο, ως μέσο πίεσης προς την διοίκηση. Μετά από 18 χρόνια προυπηρεσίας ελπίζω μόνο στην ικανοποίηση του αιτήματος μου, καλή τυύχη σε όλους και ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια.
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ. ΚΙ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΟΙΡΑ ΕΙΜΑΙ. ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΤΕΙ ΝΟΣΗΛΕΥΤΙΚΗΣ, ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΩΣ ΝΟΣΗΛΕΥΤΡΙΑ 12 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΑΛΛΑΓΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ ΜΕ ΤΟ ΠΤΥΧΙΟ ΘΕΟΛΟΓΙΑΣ ΠΟΥ ΑΠΕΚΤΗΣΑ ΠΡΙΝ 3 ΧΡΟΝΙΑ. ΕΚΑΝΑ ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΩΣ Π.Ε. ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΥ ΤΟ ΜΑΡΤΙΟ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΟΥΤΕ ΦΩΝΗ, ΟΥΤΕ ΑΚΡΟΑΣΗ...

Αποσυνδεδεμένος soultana

• Jr. Member
  • **
    • TE IATRIKA ERGASTIRIA
    • Νοσοκομείο
« Απάντηση #9 στις: 01/09/2013 »
ριξε μια ματια 11/06/2013 στις μεταταξεις(δημοσια διοι..) απο ΤΕ φυσιοθεραπετρια σε ΠΕ διοικη.. οικονομικο.κατεθεσες αγγλικα και υ/π  η οχι..