*

Διαφήμιση

Αποστολέας Θέμα: ΕΠΙΛΟΓΗ ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΩΝ ΟΡΓΑΝΙΚΩΝ ΜΟΝΑΔΩΝ  (Αναγνώστηκε 991 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος φωτιος ζυγουλης

  • Newbie
  • *
    • ΔΕ 01 (Δευτεροβ. Εκπ.)
Αγαπητοί καλημέρα σας.
Ερωτώ το εξής: Είμαι ΠΕ Διοικητικού και Προϊστάμενος σε τμήμα σε ΟΤΑ.

Με την πρόσφατη εγκύκλιο περί της επιλογής των προϊσταμένων, όσον αφορά στην μοριοδότηση των υποψηφίων προς επιλογή, ο συνολικός αριθμός μορίων που συμπληρώνω είναι 717,60 (Συνυπολογίζονται κύριο πτυχίο, δεύτερο πτυχίο, συναφές μεταπτυχιακό, ξένη γλώσσα άριστη, μόρια απο τις ημέρες επιμόρφωσης στο ΕΚΔΔΑ, συνολικός χρόνος προϋπηρεσίας, χρόνος σε θέση ευθύνης, μόρια απο εισηγήσεις σε συνέδρια και επιστημονικές δημοσιεύσεις, μόρια απο εύφημο μνεία δημοσιευθείσα σε ΦΕΚ.

Ο βαθμός μου σε διαπιστωτική πράξη του Σεπτεμβρίου 2011 ήταν Γ. Τώρα είναι Δ με πλεονάζοντα χρόνο 4 έτη και 10 μήνες.

Έχω τη δυνατότητα να αιτηθώ για επιλογή απο το Υπηρεσιακό Συμβούλιο σε θέση Διευθυντή? Το ερωτώ αυτό διότι σύμφωνα με το νόμο 4024/2011 προηγούνται οι υποψήφιοι με βαθμό Γ ή Β ή Α και μετά την πλήρωση των θέσεων έπονται οι ΠΕ Διοικητικού με βαθμό Δ.

Με εκτίμηση,


Αποσυνδεδεμένος katrin 1

  • Jr. Member
  • **
    • ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΥ
    • ΝΠΔΔ
Εάν είχες τις προϋποθέσεις για τη Διεύθυνση, πριν την ημερομηνία δημοσίευσης του Ν.4024 και οι επιλογές στο Δήμο σου γίνουν πριν από 27-10-2013 τότε μπορείς :

΄΄Υπάλληλοι που κατά την ημερομηνία δημοσίευσης του ν. 4024/2011 πληρούσαν τις προϋποθέσεις επιλογής του άρθρου 87 του ν. 3584/2007 διατηρούν το δικαίωμα τους αυτό και για το χρονικό διάστημα δύο (2) ετών από τη δημοσίευση του ν. 4024/2011 (δηλ. έως την 27η/10/2013) ανεξάρτητα από το βαθμό κατάταξής τους. (παρ 7 του άρθρου 28 του Ν.4024/2011)΄΄.


Αποσυνδεδεμένος φωτιος ζυγουλης

  • Newbie
  • *
    • ΔΕ 01 (Δευτεροβ. Εκπ.)
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ.