*

Διαφήμιση

Αποστολέας Θέμα: ΧΑΜΕΝΟΙ ΣΤΑ ΓΡΑΝΑΖΙΑ ΤΗΣ ΓΡΑΦΕΙΟΚΡΑΤΙΑΣ  (Αναγνώστηκε 763 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΒΑΤΜΑΝ

• Jr. Member
  • **
    • ΔΕ Διοικητικών Γραμ./Διοικητικού Λογιστ.
    • Νοσοκομείο
Καλή χρονιά και χρόνια πολλά! Θα ήθελα να σας ρωτήσω.
1)Είμαι ΔΕ Διοικητικού-Λογιστικου ΙΔΑΧ (ιδιωτικου δικαιου αορίστου χρόνου) και υπηρετω σε Νοσοκομειο στην 1Η ΥΠΕ Αττικης.Το καλοκαίρι παντρεύομαι στην ΚΡΗΤΗ και αναρωτιεμαι αν θα μπορουσα να χρησιμοποιησω τους εξης νομους της αποκεντρωσης: ( 1. Ν.1199/1981 (ΦΕΚ 237 Α'), άρθρο 12, παρ. 4
2. Ν.1288/1982 (ΦΕΚ 120 Α'), άρθρο 3, παρ. 3
3. Ν.1400/1983 (ΦΕΚ 156 Α'), άρθρο 13 )
για να κανω μετάταξη σε νοσοκομείο εκει η στην ΔΥΠΕ ΚΡΗΤΗΣ.
Τα ερωτηματα ειναι τα εξης:1.Εαν μπορω να κανω αίτηση μετάταξης στην ΔΥΠΕ ΚΡΗΤΗΣ (Μου ειπαν οτι πρεπει να υπαρχει κενη θέση για ΙΔΑΧ και αυτοι δεν εχουν).Μήπως να κανω αποσπαση καλύτερα?
2.Να ψάξω να βρω κενη θέση σε Νοσοκομειο της Κρήτης και να κάνω αίτηση μετάταξης?
3.Το νομοσχεδιο που ψηφίστηκε πρόσφατα στο υπουργείο για τις μεταταξεις-αποσπάσεις υγειονομικων γραφει μεσα οτι ειναι για το νοσηλευτικο και παραϊατρικό προσωπικό αλλα το διοικητικο προσωπικο δεν το αναφερει...Ισχύει για εμενα αυτο το νομοσχέδιο?Γιατι εδω και 1,5 χρόνο που παίρνω στο υπουργείο για να κάνω αίτηση μετάταξης μου λένε ότι ειναι όλες οι μετατάξεις-αποσπάσεις παγωμένες για όλο το προσωπικό με προφορικη εντολή Λοβέρδου και να μην κάνω αίτηση μετάταξης-απόσπασης γιατι δεν θα προωθηθει...Τα ίδια μου κάνουν και στο Νοσοκομείο μου ακυρώνουν όλες τις αιτήσεις μου για μεταταξη-αποσπαση γιατι δεν τους επιτρεπουν λεει οι ΔΥΠΕ να προωθηθουν...Τρελαδικο...4.Μπορω να χρησιμοποιησω κάποιο νομο για τον γάμο μας (η συζυγος μου ειναι εκπαιδευτικος) και η πεθερα μου εχει 70%αναπηρια και πρεπει να την φροντίζει στην Κρητη με αποτελεσμα να μην μπορει να φύγει και να πρέπει να κατέβω εγω αφου και εγω ειμαι απο εκει.Το πατρικο μου σπίτι ειναι στην Κρήτη.Σας παρακαλω όποιος γνωρίζει κάτι για όλα αυτά θα το εκτιμούσα αν μου έδινε μια απάντηση δεδομένου ότι και εγω και η γυναίκα μου που περιμένει και παιδί είμαστε οικονομικα και ψυχικα εξαθλιωμένοι και πάρα πολύ ταλαιπωρημένοι αφου για περίπου 6 χρόνια αναγκαζόμαστε να μετακινούμαστε 2 φορες τον μήνα ΑΘΗΝΑ-ΚΡΗΤΗ χωρις να μπορούμε να κάνουμε κάτι για να είμαστε μαζι στην Κρήτη.Σας ευχαριστω εκ των προτέρων!

Αποσυνδεδεμένος ROUKON

• Jr. Member
  • **
    • Διοικητικός
    • Νοσοκομείο
εγώ μίλησα πάλι με ΔΥΠΕ σήμερα και μου είπαν ότι μπορεί να ψηφίστηκε η τροπολογία και να βγήκε το ΦΕΚ αλλά οι αποσπάσεις μετατάξεις δεν ξεπάγωσαν ακόμη!!! Είναι ακόμη μπλοκαρισμένες και δεν ξέρουν πότε θα δώσει εντολή το υπουργείο να ξεμπλοκάρουν.

Αποσυνδεδεμένος paptz

• Full Member
    • ΔΕ Νοσηλευτικής
    • Νοσοκομείο
Eγω θελω να αιτηθω μεταταξη παραμεθωρια και επικοινωνησα με την ΥΠΕ αλλα και την ΠΟΕΔΥΝ και μου ειπαν μπορω να την καταθεσω απλα να περιμενω αν θελω για καποια διευκρινιστικη