*

Διαφήμιση

Αποστολέας Θέμα: ερωτηση σχετικα με τις μεταταξεις  (Αναγνώστηκε 2255 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος voyager990

• Newbie
  • *
    • ΔΕ διοικητικών γραμματέων
    • Νοσοκομείο
γεια χαρα σε ολους...ειμαι νεος στο forum κ δεν ξερω που να αναρτησω αυτο το topic.
τελος παντων συγχωρηστε με αν εκανα κατι λαθος.
     ειμαι μονιμος υπαλληλος σε κεντρο υγειας στη χαλκιδικη με ειδικοτητα ΔΕ πληρωματων ασθενοφορων.
πριν απο 2 χρονια εκανα αιτηση για μεταταξη  στο ΕΚΑΒ με ειδικη ρυ8μιση νομου που επιτρεπει τη μεταταξη πληρωματων ασθενοφορων κ τεχνικους οδηγους υπαλληλοι  νοσοκομειων  που επιθυμουν τη μεταταξη τους στο ΕΚΑΒ σε κενες οργανικες θεσεις σαν υπαληλοι του ΕΚΑΒ και θα συνεχισουν να υπηρετουν  στην περιοχη οπου ηδη εργαζονται....
     την ανοιξη που μας περασε ανακαλυψα καποιες θεσεις που με ενδιαφερουν και εκανα τισ σχετικες αιτησεις οπως προβλεπονται απο το απο τον Ν 3528  απο τα αρθρα 71,73,74(μια απο τις θεσεις που εκανα αιτηση ειναι..πολιτικο πρωσοπικο ελασματουργος στην πολεμικη αεροπορια)οπου κ προσφατα εμαθα οτι η αιτηση μου εγινε δεκτη. κ  το μονο που μενει ειναι να δωσει το οκ το υπυργειο υγειας για να ολοκηρωθει η μεταταξη..
 οστοσο η αιτηση μου στο εκαβ  μετα απο πολυπαθη πορεια εγινε δεκτη κ το μονο που μενει ειναι να γνωμοδοτησει το ΔΣ κ ΥΣ του νοσοκομειου για να ολοκληρωθει η διαδικασια .επισης γνωριζω εκ των προτερων οτι  η εισηγηση θα ειναι 8ετικη  κ οτι θα υπογραφουν
τα ερωτηματα μου ειναι τα εξης..
εαν γινει η μεταταξη μου στο ΕΚΑΒ 8α ισχυει η αιτηση μου κ η θεση στην αεροπορια?
γιατι αποσο ξερω οι μεταταξεις σε αλλο υπουργειο εχουν "παγωσει"απο τον υπουργο και επικαλουνται λογους νομιμοτητας.
σαφως με ενδιαφερουν κ οι 2 θεσεις  αλλα 8α προτιμουσα την αεροπορια λογω σχετικου πτυχειου.(οχι δεν θελω ναγινω διπλοθεσιτης  :P αλλα προσπαθω για το καλυτερο!)
λετε να υπαρξει καποιο μπερδεμα με την θεση στην αεροπορια ενω εγω ειμαι μολις λιγα βηματα πριν την ενταξη μου στο εκαβ?
διοτι τα στοιχεια που εχω κταθεσει στο ΓΕΑ δηλωνω υπαληλος του κεντρου υγειας κ οχι του εκαβ.
και ενω ειμαι (λεμε τωρα) υπαληλος στο εκαβ μετα απο καιρο,αν "ξεπαγωσουν "και υπογραφει η μεταταξη μου στο ΓΕΑ θα εχω το δικαιωμα να παω?
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΟΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ
κ ζητω να με συγχωρεσετε αν τα εγραψα λιγο μπερδεμενα
κ φυσικα για το πρηξιμο   :P

« Τελευταία τροποποίηση: 27/10/2008 by root »

Αποσυνδεδεμένος root

• Administrator
  • Hero Member
Απ: ερωτηση σχετικα με τις μεταταξεις
« Απάντηση #1 στις: 27/10/2008 »
Αν κατάλαβα καλά, διόρθωσέ με, υπηρετείς στο ΕΚΑΒ και έκανες αίτηση για μετάταξη (μετάθεση) σε άλλη περιοχή πάλι στο ΕΚΑΒ αλλά ταyτοχρόνως έκανες και αίτηση για μετάταξη στο ΓΕΑ βάσει τoυ Ν.3528;

• Newbie
  • *
    • Νοσοκομείο
« Απάντηση #2 στις: 23/11/2008 »
καλησπερα ....
οχι κυριε admin ειμαι ειδικοτητα ΔΕ πληρωματων ασθενοφορων υπαλληλος του νοσοκομειου χαλκιδικης τοποθετημενος με οργανικη θεση σε κεντρο υγειας.(υπαρχει κατηγορια   ΔΕ πληρωματων ασθενοφορων   που δεν ανηκει στο εκαβ και ειναι υπαληλοι νοσοκομειων)
θελω να κανω μεταταξη σαν υπαλληλος το εκαβ γιατι εχουν καλυτερο μισθο, 35 μερες αδεια, και δυνατο σωματειο.κατα τα αλλα δεν 8α αλλαξει τιποτα σε σχεση με το αντικειμενο δουλειας αλλα ουτε κ θα αλλαξω κεντρο υγειας.θα παραμενω (λεει ο νομος) & θα συνεχισω να υπηρετω  στην περιοχη οπου ηδη εργαζομαι.... 
στην ουσια θα αλλαξω εργοδοτη
την αιτηση για το εκαβ την εκανα πριν 2 χρονια.
οστοσο ψαχνοντας προεκυψε να με  ενδιαφερει η  θεση στο ΓΕΑ και εκανα αιτηση με τον ν 3528 πριν απο 6 μηνες

• Newbie
  • *
    • Νοσοκομείο
« Απάντηση #3 στις: 23/11/2008 »
επισης κυριε admin θα η8ελα να με βοηθησετε κ σε κατι αλλο.  επειδη χει δημιουργηθει ενα θεμα.........(συγνωμη αλλα αυτη τη στιγμη δεν εχω μαζι μου τα ΦΕΚ που αφορουν την περιπτωση μου.με τη πρωτη ευκαιρια θα σας γνωστοποιησω  και του σχετικους νομους) 
ο νομος  (ειδικη ρυθμιση)  με τον οποιο εκανα αιτηση για το εκαβ ειναι του 2003,πηρε παραταση μεχρι  2005,και ξαναπηρε παραταση μεχρι τον αυγουστο του 2007.εγω εκανα την αιτηση μου κανονικα τον μαρτιο του 2007 και πηρα θετικη εισηγηση απο το εκαβ θεσσαλονικης τον ιουνιο του ιδιου ετους.δλδ εμπροθεσμα......
ως εδω καλα....
τα χαρτια μου  το εκαβ θεσσαλονικης  τα εστειλε στην αθηνα στην κεντρικη υπηρεσια του εκαβ παλι εμπροθεσμα...
περναν περιπου 9 μηνες απο  τη ληξη του νομου κ δεν εχα κανενα νεο τπτ.
οποτε αποφασισα να τη <ψαξω> λιγο την υποθεση.......
ξεκινησα απο το εκαβ θεσσαλονικης...ολα καλα μου ειπαν εκει,και μου ανεφεραν αριθμο προτοκολλου και ημερομηνια αποστολης.κ οντως δεν υπηρχε καποιο προβλημα.
 ξετυλιγοντας το κουβαρι εφτασα στην αθηνα στην κεντρικη υπηρεσια του εκαβ...
σημειοτεον οτι μεχρι να παω αυτοπροσοπως κανεις απο το αρμοδιο γραφειο του εκαβ  αθηνων δεν εβρισκε τα χαρτια μου  & ο εκαστοτε υπαληλος   επικαλουμενος  φορτο εργασιας μιλωντας με αναγωγες εκφρασεις   μου ειπε τελος παντων οτι δεν ειναι πουθενα τα χαρτια μου...
 Παω στην αθηνα να καταθεσω γραπτη ερωτηση ¨που ειναι τα χαρτια μου, γιατι χαθηκανε, και γιατι δεν ηταν στο υπουργειο εντος της προθεσμιας του νομου. ¨ μου ειπανε προφορικως οτι θα μου απαντησουν.Εχει  απτον απριλιο που περιμενω απαντηση  και απαντηση δεν πηρα.Τι μπωρω να κανω γιαυτο?
    <μαθαινω εντωμεταξυ οτι μεσα σε  λιγες μερες   τα χαρτια μου βρεθηκαν και      μετα απο ενα 20ημερο φυγαν για το υπουργειο> ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΑ ΟΜΩΣ!!
     Προσφατα εφτασε ενα εγγραφο στο γραφειο πρωσοπικου τη υπηρεσιας μου και λεει

Εκ παραδρομης τα χαρτια μου δεν  πηγαν στο υπουργειο εντο τησ προ8εσμιας του νομου,και 
« Τελευταία τροποποίηση: 25/11/2008 by voyager990 »

Αποσυνδεδεμένος root

• Administrator
  • Hero Member
« Απάντηση #4 στις: 24/11/2008 »
voyager990 διαβάζω με προσοχή τα όσα λες, απλά δεν απευθύνεσαι μόνο σε εμένα αλλά σε όλους τους αναγνώστες του forum.

Αποσυνδεδεμένος georginiogr

• Newbie
  • *
    • Υπαξιωματικός
    • Αστυνομία
« Απάντηση #5 στις: 30/11/2008 »
επισης κυριε admin θα η8ελα να με βοηθησετε κ σε κατι αλλο.  επειδη χει δημιουργηθει ενα θεμα.........(συγνωμη αλλα αυτη τη στιγμη δεν εχω μαζι μου τα ΦΕΚ που αφορουν την περιπτωση μου.με τη πρωτη ευκαιρια θα σας γνωστοποιησω  και του σχετικους νομους) 
ο νομος  (ειδικη ρυθμιση)  με τον οποιο εκανα αιτηση για το εκαβ ειναι του 2003,πηρε παραταση μεχρι  2005,και ξαναπηρε παραταση μεχρι τον αυγουστο του 2007.εγω εκανα την αιτηση μου κανονικα τον μαρτιο του 2007 και πηρα θετικη εισηγηση απο το εκαβ θεσσαλονικης τον ιουνιο του ιδιου ετους.δλδ εμπροθεσμα......
ως εδω καλα....
τα χαρτια μου  το εκαβ θεσσαλονικης  τα εστειλε στην αθηνα στην κεντρικη υπηρεσια του εκαβ παλι εμπροθεσμα...
περναν περιπου 9 μηνες απο  τη ληξη του νομου κ δεν εχα κανενα νεο τπτ.
οποτε αποφασισα να τη <ψαξω> λιγο την υποθεση.......
ξεκινησα απο το εκαβ θεσσαλονικης...ολα καλα μου ειπαν εκει,και μου ανεφεραν αριθμο προτοκολλου και ημερομηνια αποστολης.κ οντως δεν υπηρχε καποιο προβλημα.
 ξετυλιγοντας το κουβαρι εφτασα στην αθηνα στην κεντρικη υπηρεσια του εκαβ...
σημειοτεον οτι μεχρι να παω αυτοπροσοπως κανεις απο το αρμοδιο γραφειο του εκαβ  αθηνων δεν εβρισκε τα χαρτια μου  & ο εκαστοτε υπαληλος   επικαλουμενος  φορτο εργασιας μιλωντας με αναγωγες εκφρασεις   μου ειπε τελος παντων οτι δεν ειναι πουθενα τα χαρτια μου...
 Παω στην αθηνα να καταθεσω γραπτη ερωτηση ¨που ειναι τα χαρτια μου, γιατι χαθηκανε, και γιατι δεν ηταν στο υπουργειο εντος της προθεσμιας του νομου. ¨ μου ειπανε προφορικως οτι θα μου απαντησουν.Εχει  απτον απριλιο που περιμενω απαντηση  και απαντηση δεν πηρα.Τι μπωρω να κανω γιαυτο?
    <μαθαινω εντωμεταξυ οτι μεσα σε  λιγες μερες   τα χαρτια μου βρεθηκαν και      μετα απο ενα 20ημερο φυγαν για το υπουργειο> ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΑ ΟΜΩΣ!!
     Προσφατα εφτασε ενα εγγραφο στο γραφειο πρωσοπικου τη υπηρεσιας μου και λεει

Εκ παραδρομης τα χαρτια μου δεν  πηγαν στο υπουργειο εντο τησ προ8εσμιας του νομου,και 

Καλα μιλαμε δεν παιζονται σε θεματα υπηρεσιακων μεταβολων στο ΕΚΑΒ. Οι ανθρωποι ειναι λειαν επιοικως απαραδεκτοι. Ταλαιπωρουν τους εργαζομενους τζαμπα και βερεσε για πραγματα τα οποια ειναι ξεκαθαρα καθορισμενα απο το νομο. Δε λεω τωρα περισοοτερα...οταν θα ερθει η ωρα θα τα πουμε.