*

Διαφήμιση

Αποστολέας Θέμα: ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ ΠΤΥΧΙΟΥ  (Αναγνώστηκε 6912 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος denisgr

• Jr. Member
  • **
    • ΠΕ Διοικητικού / Οικονομικού
    • Ν.Π.Δ.Δ.
Απ: ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ ΠΤΥΧΙΟΥ
« Απάντηση #20 στις: 31/05/2010 »
λεπτομερειες δεν ξερω..απεχω απτο τμημα προσωπικου
αλλα καποιες διαδικασιες εχουν δρομολογηθει πριν κανεις εσυ αιτηση!
αλλωστε δεν ειναι υποχρεωμενη η υπηρεσια να σου δωσει την θεση
η ενσταση μου ηταν στην επιλογη αλλου ..υπαλληλου
αλλα απ οτι βλεπω μια χαρα εχεις προσβαση σε εγκυκλιους :)
μια χαρα θα τα πας..
Για το αν είναι υποχρεωμένη ή όχι το ξέρω καλά. Άλλωστε υπάρχουν πλείστες περιπτώσεις εδώ μέσα με τέτοιου είδους προβλήματα. Απλώς το ανέφερα σαν παράδειγμα στο θέμα της τυπικότητας η οποία τραβιέται σαν λάστιχο όταν θέλουμε και σφίγει σαν σπάγγος όταν δεν θέλουμε...και ο νοών νοείτω!

Όσον αφορά στο θέμα επιλογής άλλου υπαλλήλου, το σχετικό άρθρο στον Δ.Υ. κώδικα επίσης μπορεί να ερμηνευτεί διαφορετικά από κάθε Υ.Σ. Έχουμε δει και τέτοια παραδείγματα.

Την πρόσβαση που έχω στις εγκυκλίους την έχει ο καθένας που μπορεί να ψάξει στο www.gspa.gr και να διαβάσει ότι τον ενδιαφέρει.
« Τελευταία τροποποίηση: 31/05/2010 by dimoss »

Αποσυνδεδεμένος zefi

• Newbie
  • *
    • ΕΕΠ
    • Ανεξάρτητη Αρχή
ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ ΠΤΥΧΙΟΥ
« Απάντηση #21 στις: 29/09/2011 »
Oκτωβριος ερχεται και ετοιμαζομαι να καταθεσω την αιτηση για την πολυποθητη αλλαγη απο κλαδο ΔΕ σε ΠΕ.
Χρειαζομαι λιγη βοηθεια για να γραψω μια σωστη αιτηση που θα στεκει.
Ξερω οτι μπορει να ακουγομαι υπερβολικη, αλλα εχω φαει μερικες σφαλιαρες στη ζωη μου και θελω να ειμαι πανετοιμη.
Οι ιδεες σας; Η γνωση σας;

Αποσυνδεδεμένος zefi

• Newbie
  • *
    • ΕΕΠ
    • Ανεξάρτητη Αρχή
« Απάντηση #22 στις: 06/10/2011 »
Eχω καταθεσει την αιτηση μου και περιμενω.
Πειτε μου τι να περιμενω, ποια η διαδικασια.
Ποσο χρονοβορα;

Αποσυνδεδεμένος zefi

• Newbie
  • *
    • ΕΕΠ
    • Ανεξάρτητη Αρχή
ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ ΠΤΥΧΙΟΥ
« Απάντηση #23 στις: 06/10/2011 »
Πειτε μου οτι δεν θα καταργηθει η θεση που θελω μετα απο την ψηφιση του νομου περι εφεδρειας.

Αποσυνδεδεμένος bezman

• Newbie
  • *
    • ΔΕ Δημοτικών Αστυν.
« Απάντηση #24 στις: 06/10/2011 »
Θα ηθελα να ρωτησω αν το νεο βαθμολογιο προβλεπει καποια αλλαγη απο την 8ετια για τη μεταταξη απο Δε σε Πε .

Αποσυνδεδεμένος gronak

• Newbie
  • *
    • ΔΕ Διοικητικών Γραμ./Διοικητικού Λογιστ.
« Απάντηση #25 στις: 07/10/2011 »
mallon osoi eimaste de me sxesi ergasias monimoy kai perimenoume 8etia gia anagnorisi ptyxiou ton ipiame....
Άρθρο 33   
Κατάργηση κενών οργανικών θέσεων και προσυνταξιοδοτική διαθεσιμότητα

1.   α. Οι κενές, κατά την έναρξη ισχύος του παρόντος νόμου, οργανικές θέσεις πολιτικών δημοσίων υπαλλήλων, υπαλλήλων των Ο.Τ.Α. πρώτου και δεύτερου βαθμού και των λοιπών νομικών προσώπων δημοσίου δικαίου, καταργούνται με την επιφύλαξη των διατάξεων των επομένων εδαφίων της παρούσας παραγράφου. Εξαιρούνται οι κενές οργανικές θέσεις:
α) για τις οποίες έχει εκδοθεί κατά το χρόνο έναρξης ισχύος του παρόντος νόμου έγκριση πρόσληψης προσωπικού σύμφωνα με το άρθρο 2 της ΠΥΣ 33/2006 (Α’ 280)
β) για την πλήρωση των οποίων έχει εκδοθεί πράξης προκήρυξης  μέχρι τη δημοσίευση του παρόντος νόμου.
γ) του νοσηλευτικού προσωπικού και του παραϊατρικού προσωπικού των δημοσίων νοσηλευτικών ιδρυμάτων, 
δ) του κλάδου των ιατρών του Ε.Σ.Υ.,   
ε) του εκπαιδευτικού προσωπικού της ανώτατης βαθμίδας εκπαίδευσης

Αν οι κενές οργανικές θέσεις υπερβαίνουν ανά Υπουργείο, Ο.Τ.Α. ή ν.π.δ.δ. το 60% των προβλεπόμενων από τον οργανισμό οργανικών θέσεων, ο αριθμός των θέσεων που καταργείται κατά κατηγορία και κλάδο, ορίζεται την κοινή απόφαση του επομένου εδαφίου.
Με κοινή απόφαση του Υπουργού Ηλεκτρονικής Διακυβέρνησης και του κατά περίπτωση αρμόδιου Υπουργού που εκδίδεται εντός δύο μηνών από την έναρξη ισχύος του παρόντος νόμου προσδιορίζονται κατ’ αριθμό, κλάδο και κατηγορία οι οργανικές θέσεις που καταργούνται κατά τα ανωτέρω.   

Αποσυνδεδεμένος zefi

• Newbie
  • *
    • ΕΕΠ
    • Ανεξάρτητη Αρχή
« Απάντηση #26 στις: 07/10/2011 »
Οχι βρε παιδια.  :(
Με τιποτα δεν προλαβαινω να την παρω τη θεση;
Εχω ηδη καταθεσει αιτηση αλλα απο υπηρεσιακο δεν περασε ακομα.

Αποσυνδεδεμένος psild

• Newbie
  • *
    • ΔΕ Τεχνικών
    • Δ.Ε.Κ.Ο./Ν.Π.Ι.Δ.
« Απάντηση #27 στις: 26/06/2013 »
Είμαι σε ΔΕΚΟ από το 2008 ως ΔΕ και σύντομα θα πάρω το πτυχίο ΠΕ, αυτοδίκαια πρέπει να πάω σε θέση ΠΕ και με ποίν νόμο;