*

Διαφήμιση

Αποστολέας Θέμα: ΑΜΟΙΒΑΙΑ ΜΕΤΑΘΕΣΗ ΔΟΚΙΜΟΥ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥ  (Αναγνώστηκε 3740 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος manto

• Newbie
  • *
    • ΤΕ Επισκεπτών Υγείας
    • Νοσοκομείο
Είμαι δόκιμη επισκέπτρια υγείας και θέλω να κάνω αμοιβαία μετάθεση.γνωρίζετε αν πρέπει να έχω κάνει το δόκιμο μου?ισχύει το α 67 παρ. 7 και 8 του Ν . 3528/2007 για το παραιατρικό προσωπικό?διαφορετικά ποιος νόμος ισχύει?

Αποσυνδεδεμένος paptz

• Full Member
    • ΔΕ Νοσηλευτικής
    • Νοσοκομείο
5. Η μετάθεση των υπαλλήλων διενεργείται με απόφαση του αρμόδιου οργάνου διοίκησης μετά από σύμφωνη γνώμη του υπηρεσιακού συμβουλίου. 6. Με το έγγραφο, με το οποίο ανακοινώνεται στον υπάλληλο η μετάθεση του, τάσσεται ανάλογα με την απόσταση και τα μέσα συγκοινωνίας, η αναγκαία για τη μετάβαση στη νέα του θέση προθεσμία. Η προθεσμία αυτή δεν μπορεί να υπερβαίνει τον έναν (1) μήνα και για μεταθέσεις προς ή από το εξωτερικό τους δύο (2) μήνες. 7. Οι υπάλληλοι δεν μετατίθενται πριν συμπληρώσουν διετία στην υπηρεσία που τοποθετήθηκαν κατά το διορισμό τους. 8. Κατ'''' εξαίρεση επιτρέπεται, σύμφωνα με τη διαδικασία της παραγράφου 5, μετάθεση πριν από την παρέλευση του ανωτέρω χρονικού διαστήματος είτε σε περίπτωση αμοιβαίας αίτησης υπαλλήλων είτε για σοβαρούς υπηρεσιακούς ή προσωπικούς λόγους. 9. Η μετά από αίτηση του υπαλλήλου μετάθεση του σε παραμεθόρια περιοχή με σκοπό τη συνυπηρέτηση συζύγων είναι υποχρεωτική. 10. Ειδικές διατάξεις που αφορούν μεταθέσεις εξακολουθούν να ισχύουν.
    Οπως καταλαβαινεις καλη μου,πριν τη διετια τιποτα,ακομη και οικογενειακοι λογοι να συντρεχουν,ειναι στην κριση του αρμοδιου οργανου και του υπηρεσιακου συμβουλιου του φορεα σου,ολα εξαρτωνται απο εκει.Δεν ξερω τι γινεται με την συνηπηρετηση πολιτικου προσωπικου.Με συχωρεις,εγω διαβασα λαθος,για ενστολο.
« Τελευταία τροποποίηση: 21/09/2010 by paptz »

Αποσυνδεδεμένος manto

• Newbie
  • *
    • ΤΕ Επισκεπτών Υγείας
    • Νοσοκομείο
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ!

Αποσυνδεδεμένος paptz

• Full Member
    • ΔΕ Νοσηλευτικής
    • Νοσοκομείο
Να εισαι καλα.Οτι θελεις μπορεις και μονη σου, μεσω google να ψαχνεις,η στο ΥΠΕΣ.