*

Διαφήμιση

Αποστολέας Θέμα: ΕΠΕΙΓΟΝ!!!ΕΝΣΤΑΣΗ ΣΕ ΑΠΟΦΑΣΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ!!!!!!!!!!  (Αναγνώστηκε 3726 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος maria73

• Full Member
    • ΔΕ Διοικητικών Γραμ./Διοικητικού Λογιστ.
    • Ν.Π.Δ.Δ.
ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΟΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΕΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΣΤΑΣΗ ΣΕ ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΟΥ ΥΠΗΡΕΣΙΑΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ  ΣΕ ΝΠΔΔ, ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ Ο ΝΟΜΟΣ ΚΑΙ Η ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ.
ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΥΠΗΡΕΣΙΑΚΟΥ ΑΦΟΡΑ, ΤΗΝ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥ(ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗ-ΑΠΟΣΠΑΣΗ),
ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ ΜΟΥ ΕΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Αποσυνδεδεμένος ANHSYXOS

• Hero Member
    • ΠΕ Νοσηλευτικής
    • Δευτεροβ. Εκπαίδευση
Καλησπερα! Εχεις κάθε δικαίωμα να κανεις ένσταση στο Υ.Σ..Εφόσον φυσικά κατατεθεί σχετικό νέο έγγραφο η΄νομοθεσία που να δικαιολογεί την επανάξεταση του θέματος Υποβάλλεις λοιπόν την σχετική ένσταση στο Γ.Πρωτ.για να διαβιβασθεί στο Υπ.Συμβ.μέσω του Τμ. Προσωπικού.Το πότε θα πάει στον Πρόεδρο του Υ.Σ.και το πότε θα το βάλει σαν θέμα εξαρτάται απο πολλούς παράγοντες(σοβαρότητα του θέματος-εισήγηση πάνω στα νέα δεδομένα-φόρτος εργασίας-διάθεση κ.α΄)Η σχετική νομοθεσία για τον χρόνο απάντησης έχει κατατεθει πρόσφατα με πόρισμα μάλιστα του Συνήγορου του Πολίτη απο εμένα..ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ

Αποσυνδεδεμένος maria73

• Full Member
    • Ν.Π.Δ.Δ.
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ANHSYXE ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΛΥΤΙΜΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΜΟΥ. ΕΑΝ ΚΑΝΩ ΕΝΣΤΑΣΗ ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ, ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ;;

Αποσυνδεδεμένος ANHSYXOS

• Hero Member
    • ΠΕ Νοσηλευτικής
    • Δευτεροβ. Εκπαίδευση
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΕΑΝ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ..ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΤΗΝ ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥ ΥΠ.ΣΥΜΒ.(ΝΟΜΙΖΩΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΘΕΙ)-ΚΥΡΙΩΣ ΤΗΝ ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ ΠΟΥ ΣΤΗΡΙΖΕΙ ΤΗΝ ΑΡΝΗΣΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΑΝΤΙΚΡΟΥΣΘΕΙ ΜΕ ΣΧΕΤΙΚΕΣ ΝΟΜΟΘΕΣΙΕΣ..(ΕΑΝ ΦΥΣΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΗ Η ΚΑΤΑΧΡΗΣΤΙΚΗ)..ΒΕΒΑΙΑ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΑΤΟ ΡΟΛΟ ΕΧΕΙ Η ΕΝΣΤΑΣΗ ΝΑ ΣΤΗΡΙΖΕΤΕ ΣΕ ΝΟΜΙΚΩΣ ΚΑΤΟΧΥΡΩΜΕΝΑ ΝΕΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΑΝΑΤΡΕΨΟΥΝ ΤΗΝ ΗΔΗ ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΑΠΟΦΑΣΗ..ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ

Αποσυνδεδεμένος riaria

• Newbie
  • *
    • ΠΕ Διοικητικού / Οικονομικού
    • Ν.Π.Δ.Δ.
Αγαπητή Μαρία,
Η δική μου εμπειρία σχετικά με τέτοιου είδους θέματα είναι η εξής: μην μπεις σε διαδικασία έγγραφης αντιπαράθεσης με το υπηρεσιακό συμβούλιο, διότι έχω την αίσθηση πως το μόνο που θα καταφέρεις είναι να εντείνεις τα πράγματα, λαμβάνοντας μια «τεκμηριωμένη» έγγραφη απάντηση του τύπου «οι υπηρεσιακές ανάγκες καθιστούν αδύνατη την απόσπαση ή μετάταξή σας το παρόν διάστημα», ή κάτι τέτοιο. Και επειδή πιστεύω πως η κρίση του Υ.Σ. εξαρτάται από την κρίση του επικεφαλής του Ν.Π.Δ.Δ. – κάποιοι πολύ παλαιοί υπάλληλοι μάλλον θα σου πουν το ίδιο – στη θέση σου θα έκλεινα ένα ραντεβού με τον παραπάνω, εξηγώντας του τους λόγους που καθιστούν απαραίτητη την απόσπαση/μετάταξή μου, ελπίζοντας στο καλύτερο . Αυτή είναι η άποψή μου και ελπίζω να βοήθησα. Σου εύχομαι καλή επιτυχία  :)

Αποσυνδεδεμένος maria73

• Full Member
    • Ν.Π.Δ.Δ.
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗ ΠΟΛΥΤΙΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΟΥ!!!!ΜΑΛΛΟΝ ΑΥΤΟ ΘΑ ΚΑΝΩ