*

Διαφήμιση

Αποστολέας Θέμα: ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑΣ 7 ΕΤΩΝ ΣΤΟΝ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΤΟΜΕΑ  (Αναγνώστηκε 15712 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος MPEMPO

• Newbie
  • *
    • ΠΕ Οικονομικού
    • Αποκεντρωμένη Διοίκηση
Καλημέρα
Μήπως ξέρετε τι διαδικασίες πρέπει να κάνουμε για να μας αναγνωρίσουν απο την υπηρεσία μας την προυπηρεσια των 7 έτων στον ιδιωτικό τομέα , ή αν υπάρχει κάποια εγκύκλιος που δίνει οδηγίες ?

ευχαριστώ εκ των προτέρων

ΑΚΡΙΒΗ

Αποσυνδεδεμένος mkvasil

• Newbie
  • *
    • ΔΕ Προσωπ. Η/Υ
    • Υπουργείο
Καλησπέρα συνάδελφοι,
Είμαι μόνιμη δημόσιος υπάλληλος διορισμένη το 2005 μέσω ΑΣΕΠ.
Έπρεπε να διοριστώ το 2002 και γι΄αυτό το χρονικό διάστημα (2002-2005)έχει γίνει αγωγή… εκκρεμεί …
Έχω προϋπηρεσία στον ιδιωτικό τομέα από το 1996 έως το 2005 που διορίστηκα.
Η προϋπηρεσία μου από το 1996 έως το 2001 μοριοδοτήθηκε  από τον ΑΣΕΠ μιας και ήταν απαραίτητη προϋπόθεση.
Την ίδια προϋπηρεσία συνέχισα να έχω από το 2001 έως το 2005 που διορίστηκα.
1.   Ποιες ενέργειες πρέπει να κάνω για την αναγνώριση της προϋπηρεσίας στον ιδιωτικό τομέα και μάλιστα προϋπηρεσίας που απαιτείτο από την προκήρυξη? Να περιμένω προεδρικό διάταγμα?
2.   Αφού εκκρεμεί αγωγή για το διάστημα 2002-2005 πρέπει να ζητήσω αναγνώριση από το 1996 έως το 2002 (6 χρόνια) ή για όλο το διάστημα (1996-2005, 8 χρόνια ) που είχα την προϋπηρεσία δεδομένου ότι δεν ξέρουμε την έκβαση της υπόθεσης (χάνοντας όμως 1 χρόνο αφού μπορώ να αναγνωρίσω μέχρι 7 χρόνια ……)

Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος ergazomeni

• Jr. Member
  • **
    • ΠΕ Γεωτεχνικών
Συνάδελφοι γειά σας

Αν δείτε την ερμηνευτική εγκύκλιο του ενιαίου βαθμολογίου - μισθολογίου λέει τα εξής:
"Η κατάταξη όλων των υπαλλήλων στους νέους βαθμούς διενεργείται
σύμφωνα με το συνολικό χρόνο πραγματικής δημόσιας υπηρεσίας και το χρόνο
προϋπηρεσίας στο δημόσιο ή τον ιδιωτικό τομέα που έχει αναγνωριστεί για τη
βαθμολογική ή τη μισθολογική κατάταξη και εξέλιξη του υπαλλήλου κατά την
1 η -11-2011 (ημερομηνία έναρξης ισχύος του νέου βαθμολογίου-
μισθολογίου). Τυχόν πλεονάζων χρόνος θεωρείται ότι διανύθηκε στο βαθμό
κατάταξης.
Για την κατάταξη στους νέους βαθμούς θα ληφθεί υπόψη μόνο η
προϋπηρεσία που έχει αναγνωρισθεί μέχρι 31-10-2011. Τυχόν προϋπηρεσία που
δεν έχει αναγνωρισθεί μέχρι την εν λόγω ημερομηνία, θα αναγνωρισθεί μετά την
κατάταξη του υπαλλήλου στους νέους βαθμούς, σύμφωνα με τις διατάξεις της
παρ. 4 του άρθρου 6 του ν. 4024/2011.

Δηλαδή γενικά μας δουλεύουνε για άλλη μια φορά. Στο μέλλον, θα δούμε πότε θα αναγνωρίσουν τον ιδιωτικό τομέα...

Αποσυνδεδεμένος root

• Administrator
  • Hero Member
Η κοροιδία και το δούλεμα σε πλήρη έξαρση....ιδιωτικός τομέας,κατάταξη υπηρετούντων με τη σιχαμερή 9ετία...ασφαλιστικές κρατήσεις όχι με το νέο αλλά με το παλαιό μισθολόγιο,....

Αποσυνδεδεμένος mavu

• Newbie
  • *
    • ΔΕ Διοικητικών Γραμ./Διοικητικού Λογιστ.
    • Υπουργείο
Τι γινεται με την εγκύκλιο που θα αναγνώριζε έως και 7 έτη προϋπηρεσίας από τον ιδ. τομέα?

Ενώ οι προκηρύξεις ζητάνε και μοριοδοτούν την προϋπηρεσία από τον ιδ. τομέα, μετα το διορισμό ΔΕΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΟΥΝ καμία προϋπηρεσία, έτσι ύστερα από 15 χρόνια εργασίας, ξεκίνησα ξανά απ'το μηδέν.

Αποσυνδεδεμένος ΝΙΚΟΛΑΣ26

• Newbie
  • *
    • ΕΕΠ
    • Υπουργείο
Ο Ρέππας είχε υποσχεθεί στη βουλή για έκδοση του Π.Δ. το Φεβρουάριο. Μετά όμως τα νέα μέτρα (πάγωμα προαγωγών και ωριμάνσεων το 2012) είναι χλωμό αν θα γίνει κάτι. Το 2013 και αν...

Αποσυνδεδεμένος THL

• Full Member
    • ΔΕ Δακτυλογράφων
    • Υπουργείο
Ο Ρέππας είχε υποσχεθεί στη βουλή για έκδοση του Π.Δ. το Φεβρουάριο. Μετά όμως τα νέα μέτρα (πάγωμα προαγωγών και ωριμάνσεων το 2012) είναι χλωμό αν θα γίνει κάτι. Το 2013 και αν...
Αυτό με το πάγωμα προαγωγών το άκουσα να το λένε συνάδελφοι σήμερα.  Δηλαδή δεν θα γίνουν κρίσεις τον Μάϊο?  Το γράφει σε κάποια εγκύκλιο?

Αποσυνδεδεμένος MENH

• Jr. Member
  • **
    • ΔΕ Νοσηλευτικής
    • Νοσοκομείο
Παντως εγω που πηγα στο γρ. προσωπικου να ρωτησω τι χρειαζεται για να αναγνωρισω τα 7 χρονια του ιδιωτικου δικαιου,μου ειπαν οτι εχουν παγωσει τα παντα και να μην καταθεσω ουτε αιτηση!!!!!!!παρεμπιπτωντως ,ενω εχω κλεισει τα δυο χρονια της δοκιμοτητας τον νοεμβριο,δεν μονιμοποιηθηκα ακομη,με την ιδια παλι δικαιολογια.καθε εβδομαδα ρωταω τι γινεται με την υποθεση μου,και η απαντηση ιδια........εχει παγωσει!!!

Αποσυνδεδεμένος root

• Administrator
  • Hero Member
Ακόμη κάτι επίσημο δεν υπάρχει. Αναμένουμε τις εγκυκλίους.

Αποσυνδεδεμένος crypto

• Full Member
    • ΠΕ Μηχανικών
    • Περιφέρεια
οι μονιμοποιήσεις κανονικα γίνοντε εξ όσων γνωρίζω... μιλάω για περιφέρειες. στα νοσοκομεία δε ξέρω αν αλλάζει κάτι...

αυτό το όλο θέμα με το πάγωμα έχει αρχίσει και μου τη δίνει... ότι και να ρωτήσεις-ζητήσεις είναι παγωμένα σου απαντάνε...