*

Διαφήμιση

Αποστολέας Θέμα: Νέα εγκύκλιος για μετατάξεις  (Αναγνώστηκε 33823 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vicky30

• Newbie
  • *
    • ΔΕ Προσωπ. Η/Υ
Απ: Νέα εγκύκλιος για μετατάξεις
« Απάντηση #40 στις: 01/02/2012 »
εχω κανει αιτηση ,πριν το νεο νομοσχέδιο δηλ. 22/8/2011,για μεταταξη απο δημο σε δημο.ο δημαρχος όπου υπηρετώ με αποφαση του την 15-9-2011 τελικα συμφωνησε.ο φορεας υποδοχης άνοιξε θεση στον ΟΕΥ,αν και απο ότι ακουσα θα καταργηθουν αυτες οι θέσεις και η μεταταξη θα γίνει με μεταφορά της θέσης που έχω.ισχύει;θα πρέπει να περάσω από την ΠΥΣ 33/2006;τι  πρέπει να κάνω;

Αποσυνδεδεμένος oreinos

• Newbie
  • *
    • πε
« Απάντηση #41 στις: 02/02/2012 »
Για όλους τους Συναδέλφους Που διοριστήκαν με Διατάξεις Εντοπιότητας  και θέλουν να μετακινηθούν  ,
Το  πρώτο βήμα για την ακύρωση της δέσμευσης δεκαετίας για όσους διορίστηκαν με εντοπιότητα έγινε:

Στην Περιφέρεια Στερεάς Ελλάδας Υπάλληλος της Πρώην Ν.Α. Ευρυτανίας ΤΕ Γεωπονίας Ζωικής Παραγωγής που  διορίστηκε  με εντοπιότητα και  δέσμευση δεκαετούς  Παραμονής σε στο Νομό Ευρυτανίας μετά από τρία χρόνια  κατάφερε  ;) και μετακινήθηκε στο Νομό Φθιώτιδας!!!! Και  τώρα προσπαθούν  και άλλοι .....ο δρόμος για  μετατάξεις από παραμεθόριο περιοχή  έχει ανοίξει.
Όσοι είναι σε ανάλογη περίπτωση μπορούν να ρωτήσουν  για πληροφορίες στη   Διεύθυνση   Διοίκησης και Προσωπικού  της Περιφέρειας Στερεάς Ελλάδας   για τη διαδικασία ,τα τηλ Είναι Διαθέσιμα στο site της Περιφέρειας.

Αποσυνδεδεμένος beef

• Full Member
    • ΕΕΠ
« Απάντηση #42 στις: 02/02/2012 »
εχω κανει αιτηση ,πριν το νεο νομοσχέδιο δηλ. 22/8/2011,για μεταταξη απο δημο σε δημο.ο δημαρχος όπου υπηρετώ με αποφαση του την 15-9-2011 τελικα συμφωνησε.ο φορεας υποδοχης άνοιξε θεση στον ΟΕΥ,αν και απο ότι ακουσα θα καταργηθουν αυτες οι θέσεις και η μεταταξη θα γίνει με μεταφορά της θέσης που έχω.ισχύει;θα πρέπει να περάσω από την ΠΥΣ 33/2006;τι  πρέπει να κάνω;
άποψη πως όχι! απλά η τελική απόφαση θα γίνει με μεταφορά θέσης...καλό θα ήταν να μιλήσεις με την αποκεντρωμένη διοίκηση προορισμού σου και να ζητήσεις να αποστείλουν τα χαρτιά σου για δημοσίευση στο ΕΤ!

Αποσυνδεδεμένος BRASAK

• Jr. Member
  • **
    • ΔΕ Διοικητικών Γραμ./Διοικητικού Λογιστ.
« Απάντηση #43 στις: 02/02/2012 »
ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΥΠΗΡΕΣΙΑΚΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΟΡΕΑ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΟΡΕΑ ΥΠΟΔΟΧΗΣ. ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΠΥΣ  ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΑΦΟΥ Η ΑΙΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 22/8/2011. ΚΕΝΕΣ ΘΕΣΕΙΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ. ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΣΟΥ ΘΑ ΣΤΑΛΟΥΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑΚΟ ΜΕ ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΘΕΣΕΙΣ ΚΑΙ Η ΤΕΛΙΚΗ ΑΠΟΦΑΣΗ ΘΑ ΒΓΕΙ ΜΕ ΜΕΤΑΦΟΡΑ. ΑΠΛΑ ΚΥΝΗΓΗΣΕΤΟ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ......... ΥΠΗΡΕΣΙΑΚΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΝΘΕΝ ΚΑΙ ΕΝΘΕΝ;;;;;;;

Αποσυνδεδεμένος karakost

• Newbie
  • *
    • ΔΕ
    • ΕΛΤΑ
« Απάντηση #44 στις: 02/02/2012 »
Εργάζομαι στα ΕΛΤΑ από το 2002 και ανήκω στο μόνιμο προσωπικό πριν από 2 χρόνια περίπου είχα κάνει αίτηση για μετάταξη για το ΙΚΑ κατόπιν ανακοίνωσις- πρόσκλησης, επιλέχθηκα αλλά κάπου εκεί οι μετατάξεις πάγωσαν. Μετά τις τελευταίες  εγκυκλίους τελικά τι γίνεται η μετάταξη θα ολοκληρωθεί; η υπάλληλος που επικοινώνησα στο υπουργείο ήταν αρνητική! Πρέπει επίσης να πω ότι για την υπόθεση έχουμε κινηθεί και νομικά μαζί με άλλους συναδέλφους απ τα ΕΛΤΑ, περιμένουμε την εκδίκαση της υπόθεσης! Πως το βλέπετε θα πραγματοποιηθεί κάποτε;

Αποσυνδεδεμένος ΔΩΡΟΘΕΑ

• Jr. Member
  • **
    • ΔΕ 01 (Δευτεροβ. Εκπ.)
    • Νοσοκομείο
« Απάντηση #45 στις: 02/02/2012 »
καλησπερα σε ολους σας. Καλή δυναμη και κουραγιο ευχομαι σε ολους μας , με την νεα ταξη πραγματων που αντιμετωπίζουμε καθημερινά.
Ηθελα να εκφρασω μια απορια μου, ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ κάποιος να με βοηθήσει , επειδη εχω καιρο που παρακολουθω το θεμα του καινουργιου νομου για μεταταξη και δεν εχω καταλάβει τι ειναι το ΠΥΣ . Στην περιπτωση που εχεις κανει παλια αιτηση για μεταταξη σε ανωτερη κατηγορια ΚΑΙ Η ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΣΟΥ ΔΕΝ ΣΟΥ ΕΙΧΕ ΑΠΑΝΤΉΣΕΙ ΟΥΤΕ ΑΡΝΗΤΙΚΆ ΟΎΤΕ ΘΕΤΙΚΑ ( προφανως επειδη δεν υπήρχε κενή οργανική θεση) ? τι γινεται κανεις ΕΚ ΝΕΟΥ  αιτηση  τωρα τον Μαρτιο για να αναγνωρίσεις το πτυχιο σου? ή μπορεις να χρησιμοποιησεις την παλια αιτηση που ειχες κανει στο παρελθον για να μην περασεις απο ΠΥΣ(;)

Αποσυνδεδεμένος beef

• Full Member
    • ΕΕΠ
« Απάντηση #46 στις: 02/02/2012 »
όταν θέλεις να μεταταγείς στην ίδια υπηρεσία σε άλλη κατηγορία δεν χρειάζεσαι ΠΥΣ εκ των πραγμάτων!

Αποσυνδεδεμένος Πρεσβιβη

• Newbie
  • *
    • ΥΕ (Υγειονομ.) Βοηθ. Προσωπικού
    • Νοσοκομείο
« Απάντηση #47 στις: 03/02/2012 »
εαν μπορει καποιος να βοηθηση ειμαι διορισμενη Αθήνα με την 7κ εχω τεσσερα παιδια σοβαρα προβληματα υγειας ο συζηγος μου,τοπος συμφεροντων Θεσσαλια οποιος γνωριζει κατι που θα εβλεπα λιγο φως στο τουνελ και οχι μετα απο πεντε χρονια Υποχρεωμενη,ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος vicky30

• Newbie
  • *
    • ΔΕ Προσωπ. Η/Υ
« Απάντηση #48 στις: 03/02/2012 »
ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΥΠΗΡΕΣΙΑΚΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΟΡΕΑ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΟΡΕΑ ΥΠΟΔΟΧΗΣ. ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΠΥΣ  ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΑΦΟΥ Η ΑΙΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 22/8/2011. ΚΕΝΕΣ ΘΕΣΕΙΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ. ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΣΟΥ ΘΑ ΣΤΑΛΟΥΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑΚΟ ΜΕ ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΘΕΣΕΙΣ ΚΑΙ Η ΤΕΛΙΚΗ ΑΠΟΦΑΣΗ ΘΑ ΒΓΕΙ ΜΕ ΜΕΤΑΦΟΡΑ. ΑΠΛΑ ΚΥΝΗΓΗΣΕΤΟ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ......... ΥΠΗΡΕΣΙΑΚΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΝΘΕΝ ΚΑΙ ΕΝΘΕΝ;;;;;;;
[/q
ευχαριστω πολυ για την αμεση απάντηση

Αποσυνδεδεμένος vicky30

• Newbie
  • *
    • ΔΕ Προσωπ. Η/Υ
« Απάντηση #49 στις: 03/02/2012 »
άποψη πως όχι! απλά η τελική απόφαση θα γίνει με μεταφορά θέσης...καλό θα ήταν να μιλήσεις με την αποκεντρωμένη διοίκηση προορισμού σου και να ζητήσεις να αποστείλουν τα χαρτιά σου για δημοσίευση στο ΕΤ!
ευχαριστω!!!